Wieprz, strona glowna Gminy Gmina Wieprz - galeria Forum Gminy Wieprz Praca w UG Znajdz na stronie Dane adresowe Urzedu Gminy Wieprz GCI Wieprz BIP UG Wieprz
 


       Wyszukiwarka
       Mapa Gminy
 

       Przydatne informacje

nieruch_sprzedaz.jpg
zkirg_ban.gif

smieci_logo.jpg
 

       Strony zwiazane z Gmina


baner_bip_new.jpg
baner_zlobek1.jpg
baner_cybernetyczna.jpg
baner_ug_sprawny.jpg
proj_org_pozalek.jpg
ePUAP.gif
baner_orlik_2012.jpg
baner06.gif
ban_strategia.gif
baner_pogoda.jpg
kis_baner.jpg
wiesci_baner.jpg
newsletter.jpg
lgr_baner.jpg
baner_informacje_eu.gif
baner04.gif
baner_spartak.jpg
baner_osp_wieprz.jpg
baner_nidek.png
baner_gops.gifStrony partnerskie:

radio_andr_banner.jpg
baner_swinia.gif
kkp_banner.jpg
 

Gospodarka

W Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej w Gminie Wieprz zarejestrowanych jest 504 przedsiębiorców (wg stanu na 31.12.2010r.). Najczęściej wykonywaną przez nich działalnością jest handel stacjonarny i obwoźny artykułami spożywczymi, przemysłowymi, chemicznymi i rolnymi. Kolejnym rodzajem działalności wykonywanym w szerokim zakresie są usługi budowlane, stolarskie, ciesielskie oraz usługi z zakresu naprawy pojazdów mechanicznych. Pozostałe rodzaje działalności gospodarczej prowadzonej na terenie naszej Gminy to: transport drogowy pojazdami uniwersalnymi i specjalizowanymi, przetwórstwo oraz produkcja. Przetwórstwo i produkcja są wykonywane w większym zakresie, przez kilka dużych przedsiębiorstw.

Na terenie naszej Gminy prowadzona jest także działalność w zakresie usług agroturystycznych,które świadczy 1 gospodarstwo agroturystyczne „Brzozowy Gaj” w miejscowości Wieprz.

W ciągu ostatniego roku zauważalna jest tendencja wzrostowa rodzajów działalności związanych z budownictwem. Są to działalności ukierunkowane na remont już istniejących domów, mieszkań. Prawie w 100% są to jednoosobowe firmy, które rozpoczęły swoją działalność ze wsparciem finansowym Powiatowego Urzędu Pracy, na bardzo preferencyjnych warunkach. 

Liczba podmiotów gospodarczych w podziale na sołectwa